italiano english
українська


пятниця, 21 листопада 2008


Всього новин в розділі: 7

Представники Церков та релігійних організацій України обговорили ...
Конференція з проблем ВІЛ/СНІД ...
Відкриття "Центру соціально-психологічної допомоги ВІЛ – ...
В м. Миколаїв розпочав діяти новий соціальний проект ...
11 лютого - XV Всесвітній день хворих людей ...
Акція "Діти допомагають дітям" ...
5 січня Місія Карітас-Спес влаштувала свято для дітей ...


Архів новин, повідомлень: 3

Представники Церков та релігійних організацій України обговорили свою роль та вклад у розробку та реалізацію національної відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД.

Нагодою для цього стала організована Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій за підтримки Об’єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS) в Україні конференція «Формування міжконфесійних концепції та стратегії досягнення універсального доступу до профілактики ВІЛ/СНІД, лікування, догляду та підтримки до 2010 року в Україні», яка відбулася 14 червня у Києві.

Сьогодні Україна посідає друге місце в Європі за швидкістю поширення ВІЛ-інфекції. За різними даними в країні нараховується від 280 до 400 тисяч осіб, що живуть із ВІЛ/СНІД. Це становить від 1,4% до 1,8% дорослого населення. Враховуючи той факт, що щомісяця виявляється понад 800 випадків інфікування, на 2010 рік можна прогнозувати кількість ВІЛ-інфікованих осіб в Україні – понад 500 тисяч. Тобто кожна сота людина (включаючи дітей) у нашій країні може бути ВІЛ-інфікованою. Така стійка тенденція зростання ВІЛ-інфікування на тлі обмеженого доступу населення до правдивої та морально обумовленої інформації з попередження та лікування ВІЛ/СНІД потребує негайного реагування.
Очевидно, що у такій ситуації зусиль відповідних державних органів та громадських організацій недостатньо для подолання вкрай негативної тенденції поширення ВІЛ/СНІД та пов’язаної з ним стигматизації інфікованих і хворих. Водночас відомо, що найрізноманітніші соціологічні дослідження показують, що одними з найбільш впливових та таких, що мають найвищий рівень довіри в суспільстві, інституцій є Церква.
З огляду на це Всеукраїнською радою Церков та релігійних організацій (ВРЦіРО) за підтримки Об’єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS) в Україні було ініційовано процес розширення участі та посилення ролі ЦіРО України у розробці та реалізації загальнонаціональної відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД.
Після проведення низки зустрічей та консультацій було підготовлено першу загальноукраїнську Конференцію в м. Києві. Метою Конференції було досягнення консенсусу відносно міжконфесійної стратегії з питань універсального доступу до профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки СНІД-хворих до 2010 року в Україні.
Впродовж Конференції відбулося обговорення спільної концепції участі Церков та релігійних організацій України (ЦіРОУ) у протидії епідемії ВІЛ/СНІД, стратегії участі ЦіРОУ у протидії епідемії ВІЛ/СНІДу. Також опрацьовано механізм представництва Церков і релігійних організацій України в Національній Координаційній Раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД, тобто – залучення українських Церков та релігійних організацій до загальнодержавної програми протидії поширенню ВІЛ/СНІД.

У конференції взяли участь представники Церков і релігійних організацій – членів ВРЦіРО, під проводом Чергового головуючого ВРЦіРО Паночка Михайла Степановича (Президента Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської п’ятидесятників), представники державних, українських та міжнародних громадських організацій, міжнародних донорів.
На завершення учасники Конференції прийняли Резолюцію. Відзначаючи зусилля українського Уряду та вагому роль Національної координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ/СНІД у розв’язанні проблеми, представники Церков зазначили, що прийнято доволі постанов та програм, які формально забезпечують організацію профілактики та допомоги ВІЛ-позитивним і хворим на СНІД, проте реалізація цих програм вимагає значно більшого. Це стосується як морально-етичних основ так і фінансового забезпечення подолання проблеми.
Римсько-Католицьку Церкву на Конференції представляли співробітники благочинної Місії «Карітас-Спес Україна» на чолі з її Генеральним секретарем о. Віктором Симоном.

Резолюція конференції


повернутись

Конференція з проблем ВІЛ/СНІД.

 З 24 по 26 квітня у Києві відбулась перша конференція Карітас Європи з проблем ВІЛ/СНІД. Назва конференції: "Стигма чи солідарність? Нові виклики перед Церквою у відповідь на поширення ВІЛ/СНІД у Європі"
Конференція відбулась за фінансової підтримки Реновабіс, Catholic Relief Services (Регіональний офіс Центральної та Східної Європи), Карітас Німеччини і Карітас Фландрії.
Одним з головних напрямків Конференції було питання поширення обізнаності серед церковних ієрархів та керівників церковних організацій стосовно потреби реагування на ВІЛ/СНІД: часто бідність стає основним фактором вразливості до ВІЛ-інфекції, ВІЛ/СНІД часто веде до соціальної маргіналізації, а соціальна ізоляція часто спричинює бідність (творячи замкнуте коло). Такі соціальні прояви впливу ВІЛ/СНІД традиційно є сферою діяльності організацій Карітас. Існує нагальна потреба розглянути ці проблеми у стратегічний, добре скоординований транснаціональний спосіб, із особливим наголосом на соціальній складовій проблеми.
В ході конференції були представлені декілька проектів по тематиці ВІЛ/СНІД, зокрема від Карітас-Спес був представлений проект:"Тренінг для священиків, соціальних працівників та волонтерів по проблемі ВІЛ/СНІД та запобіганню явищ дискримінації та маргіналізації повязаних з цим". Проект був представлений о. Віктором Симоном, Генеральним секретарем Карітас-Спес Україна. Участь у конференції брали представники Карітас з багатьох країн а також Карітас Європи, Карітас Інтернаціоналіс; активну участь у цій конференції приймав і керівник Карітас-Спес Україна єпископ Станіслав Широкорадюк.


повернутись

Відкриття "Центру соціально-психологічної допомоги ВІЛ – інфікованим".

2 квітня 2007 року відбулося відкриття «Центру соціально-психологічної допомоги ВІЛ – інфікованим та особам, що страждають від адикції». Освячення проводив єпископ о. Станіслав Широкорадюк. Центр був створений за підтримки благодійного Фонду «Логос» та благодійної організації «Карітас – Спес». Підготовка до створення Центру проводилась ще з осені 2006 року.
У Центрі ВІЛ-інфіковані та їх близькі зможуть отримати психологічну підтримку: індивідуальне консультування, консультації до і після тестів на ВІЛ, будуть проводитись групи зустрічей, тренінгові групи; а також соціальну підтримку: патронажна допомога на дому, соціально-психологічна допомога в лікарні.


повернутись

В м. Миколаїв розпочав діяти новий соціальний проект.

 В м. Миколаїв розпочав діяти новий соціальний проект: «Діти знають – діти можуть». Суть проекту: ресоціалізація та адаптація дітей з бідних сімей. За час виконання проекту були проведені бесіди з дітьми на виховні теми: охорона життя та здоров’я, християнська мораль, права дітей, профілактика правопорушень, профілактика ВІЛ/СНІД, навколишній світ, сім’я та шлюб. З дітьми проводяться заняття, для того, щоб надати знання необхідні для соціальної адаптації в суспільстві. Також для дітей були організовані екскурсії, ігри та театральні вистави з активною участю дітей.
Надаємо до Вашої уваги перелік соціальних проектів, які діють в м. Миколаєві з січня 2007 року.

1.Діти знають – діти можуть: ресоціалізація та адаптація дітей з бідних сімей (роми).
2.«Сад радості» для дітей з відділення ранньої соціальної реабілітації територіального центру Корабельного району.
3.Соціально-психологічна допомога онкохворим дітям та їх близьким.
4.Крок у майбутнє: соціально-психологічна адаптація дітей-сиріт спеціалізованої школи-інтернату № 13.
5.Звуковий силует книги: організація аудіо місця для читачів (людей з обмеженими фізичними можливостями) в Центральній бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького.
6.Юридична клініка для мешканців міста (людей з обмеженими фізичними можливостями).


повернутись

11 лютого - XV Всесвітній день хворих людей.

Допомога хворій людині 11 лютого Римсько-Католицька Церква відзначає Всесвітній день допомоги хворим. Цей день був встановлений Іоанном Павлом ІІ, попереднім папою римським. Він написав про цей день так: „Я прийняв рішення встановити Всесвітній день хворих, що буде відзначатись 11 лютого в день літургійного спомину Пресвятої Матері Божої з Лурду».
В Посланні з нагоди відзначення XV Всесвітнього дня хворого Святіший Отець нагадує, що Церква постійно звертає свій погляд на всіх страждальців і закликає усіх звертати особливу увагу на невиліковно хворих. Хвороба часто супроводжується психологічною кризою, внутрішньою боротьбою і хоча прогрес у сфері медицини дає змогу значною мірою протистояти такому викликові як хвороба, принаймні, її фізичному аспектові, людське життя все ж є обмеженим, рано чи пізно, воно завершується смертю. Це реальність людського буття і кожна людина повинна усвідомлювати це. Незважаючи на прогрес науки, ліків від багатьох хвороб ще не існує, тому по всьому світу, в лікарнях, притулках чи у своїх домівках страждає багато наших братів і сестер, які є невиліковно хворими або перебувають на завершальній стадії життя. Крім того, мільйони людей у світі все ще живуть за несприятливих для здоров’я умов, не маючи можливості отримати медичну допомогу, навіть найнеобхіднішу, внаслідок чого невиліковно хворих стає дедалі більше.
Також Святіший Отець закликає хворих наслідувати страждання розп’ятого Ісуса Христа, в єдності з Ним звернутися з повним довір’ям до Отця Небесного, адже кожне життя, а особливо хворих, у Його руках. «Пам’ятайте, що ваші страждання у поєднанні з Христовими є плідними як для Церкви, так і для усього світу. Прошу Господа, щоб Він зміцнив вашу віру, особливо у хвилини випробувань. Сподіваюся на те, що де б ви не були, ви завжди знайдете силу і духовну підтримку, які зміцнять вашу віру та провадитимуть вас до Отця Небесного».

повернутись

Акція "Діти допомагають дітям".

Акція: Діти допомагають дітям

Акція пройшла в дитячих будинках сімейного типу. Спочатку діти виготовили своїми руками сувеніри та намалювали малюнки. Потім за допомогою своїх дорослих вихователів, діти зробили "розпродаж" виробів зроблених власними руками. На виручені кошти були закуплені подарунки для дітей з інтернату. Вручення подарунків для дітей з інтернату пройшло в святковій атмосфері. Також діти з Бортничів для будинку-інтернату подарували електричну м’ясорубку, що була придбана на зібрані дітьми кошти.

повернутись

5 січня Місія Карітас-Спес влаштувала свято для дітей.

Завдяки зібраним коштам під час акції "Різдвяна допомога дітям", 5 січня 2007 року Релігійна Місія "Карітас-Спес" організувала свято для дітей-сиріт (з інтернатів та з дитячих будинків сімейного типу) та для дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, яке проходило в прокатедральному храмі св. Олександра в Києві. Для дітей була влаштована невелика вистава з участю св. Миколая, після якої діти отримали свої довгоочікувані подарунки. На це свято прийшло більше 300 дітей зі своїми батьками чи опікунами.
По інших храмах в Україні також було влаштоване подібне свято для дітей. Частина коштів була передана на допомогу дитячим будинкам.

повернутись

Архів новин

Допомогти 


  © Релігійна Місія   Карітас-Спес  Україна,  1996-2008.